İnstagram hesap silme

Bu adım adım kılavuz, mobil uygulama aracılığıyla Instagram hesabınızı devre dışı bırakmanıza veya silmenize yardımcı olacaktır.

Bazen Instagram'dan bir mola vermeniz gerekebilir. Instagram hesabınızı silmeye hazırsanız, bunu bir mobil cihazdan yapabilirsiniz. Sosyal medya bağımlılığı gerçektir ve kontrol edilmezse sık sık bu bağımlılığa yenik düşebilirsiniz. Instagram, sınırsız Reels ve geniş çeşitlilikte içerik sayesinde (veya buna rağmen) son derece bağımlılık yapan bir sosyal medya platformu haline geldi. Dolayısıyla, kendinizi verimsiz buluyorsanız ve platformda çok fazla zaman harcıyorsanız, bir mola verme zamanı gelmiştir. İşlerinizi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için, Instagram hesabınızı devre dışı bırakma veya silme adımlarını özetledik. O halde, daha fazla uzatmadan, hadi bir göz atalım.

Instagram'ı devre dışı bırakma ve silme Silme işlemi, hesabını Instagram'dan kalıcı olarak kaldırmak isteyenler içindir. Silme, sadece hesabınızı platformdan yok etmekle kalmaz, aynı zamanda tüm beğenileriniz, fotoğraflarınız ve videolarınız da kalıcı olarak silinir. Örneğin, başka hesapları etiketlediğiniz bir fotoğrafınız varsa, bu fotoğraf arkadaşlarınızın etiketlenenler sekmesinde artık görünmeyecektir. Hesabınızı silmenin geri alınamaz olduğunu unutmamak önemlidir.

Buna karşılık, hesabınızı devre dışı bıraktığınızda beğenileriniz, fotoğraflarınız ve videolarınız hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar geçici olarak gizlenir. Hesabınızı yeniden etkinleştirmek, uygulamaya tekrar giriş yapmak kadar basittir, ancak hesabınızı siler ve uygulamaya geri dönmeye karar verirseniz, tamamen yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Hesabınızı haftada sadece bir kez devre dışı bırakabilirsiniz, yani bu süre içinde tekrar giriş yapmaya karar verirseniz, profilinizi tekrar gizleyemezsiniz.

İçindekiler Android ve iOS'ta Instagram Hesabını Devre Dışı Bırakma veya Silme Instagram hesabınızı devre dışı bırakma veya silme süreci, Android veya iOS'ta aynı şekilde ilerler. Aşağıda aynı işlemi anlatmak için bir Android cihaz kullanıyoruz. Ancak, bir Instagram hesabını silme veya devre dışı bırakma süreci web sürümünde biraz farklıdır. Anlamanızı kolaylaştırmak için ayrı bölümler oluşturduk. Hadi başlayalım:

 1. Instagram uygulamasını açın ve Instagram profil bölümünüze gidin.

 2. Ardından, ekranınızın sağ üst köşesindeki hamburger menüsüne dokunun.

  İnstagram hesap silme Menu 

 3. Sonra, Ayarlar ve haraketler seçin ve Hesap Merkezi'ne gidin.

  İnstagram hesap silme Ayarlar 

 4. Burada, Kişisel detaylar seçeneğine dokunun ve Hesap sahipliği ve kontrolünü seçin.

  İnstagram hesap silme Kişisel detaylar İnstagram hesap silme Kişisel detaylar 

 5. Şimdi, Dondurma veya silme seçeneğini göreceksiniz. Bunu seçin ve ardından bir sonraki sayfada Instagram hesabınızı seçin. Facebook hesabınızı silmek veya devre dışı bırakmak istiyorsanız, buradan Facebook hesabınızı da seçebilirsiniz.

  İnstagram hesap silme Dondurma veya silme 

 6. Daha sonra, bir sonraki sayfada Dondurma veya Hesabı sil seçeneklerine ulaşacaksınız. Bu seçeneklerin her ikisi de sizi aynı son adımlara götürür. Bu yüzden hangisini yapmak istiyorsanız onu seçin.

  İnstagram hesap silme Dondurma veya silme 

 7. Bundan sonra, Instagram şifrenizi yeniden girmeniz istene bilir. Şifrenizi girdikten sonra Devam butonuna dokunun.

 8. Bir sonraki sayfada, Instagram hesabınızı dondurma veya silme nedeninizi seçin. Ardından, tekrar Devam butonuna ulaşmak için aşağı kaydırın ve ona dokunun.

  İnstagram hesap silme Dondurma veya silme 

 9. Son olarak, onay sayfasında Dondurma veya Hesabı sil butonuna dokunun ve işlem tamamlanmış olacaktır.

Diğer Haberler

wave
thumb
thumb

Yorumlar (0)

wave

Bir yorum yaz

wave

Çıkmak için ESC'e basın